Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum-Sim Region 1, Härnösand Uppdaterad: 2013-11-10 18:58:36
Sum-Sim Region 2, Västerås Uppdaterad: 2013-11-10 19:29:57
Sum-Sim Region 3, Stockholm Uppdaterad: 2013-11-10 19:31:27
Sum-Sim Region 4 Jönköping Uppdaterad: 2013-11-10 19:26:55
Sum-Sim Region 5, Göteborg Uppdaterad: 2013-11-10 19:41:56
Sum-Sim Region 6, Helsingborg Uppdaterad: 2013-11-10 19:30:26

55, 100m Fjärilsim P 15-16, Uppdaterad: 2013-11-10 19:41:56
0 - 999

# Förnamn Efternamn Förening Tävling Tid
1 Filip Svedberg Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim Region 1, Härnösand 56.68
2 Markus Malm Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 56.83
3 Alfred Christensson Landskrona Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 57.11
4 Alexander Frost Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 57.60
5 Samuel Törnqvist Väsby Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 58.06
6 Mika Persson Höganäs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 58.23
7 Victor Johansson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 58.37
8 Carl Norlander Väsby Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 58.49
9 Henry Kerman Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 58.70
10 Cruiz Llupa Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 58.76
11 Joel Knutsson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 58.96
12 Nathaniel Jousefi Upsala Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 59.37
13 Benjamin Dzihic Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 59.72
14 Erik Nicklasson Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 59.94
15 Hampus Lovinge Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:00.06
16 Jesper Olsson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:00.18
17 Eric Hinderup Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:00.62
18 David Kruthammar Täby Sim Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:00.74
19 Mattias Evaldsson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:00.93
20 Viktor Fridsjö Järfälla Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:01.13
21 William Svalander Simklubben Neptun Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:01.19
22 Karl Lindoff Eskilstuna Simklubb Sum-Sim Region 2, Västerås 1:01.47
23 Hugo Cedervall Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:01.52
24 Alexander Almeida Sundell Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:01.57
25 Oscar Sjöblad Västerviks Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:01.62
26 Oskar Nilsson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:01.63
27 Hugo Rydberg Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:01.69
28 Stefan Kojic Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:02.07
29 Wilmer Tingbrand Södertörns Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:02.23
30 Sean Zhong Täby Sim Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:02.35
31 Jacob Danielsson Stockholmspolisens Sim IF Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:02.36
32 Michail Papantoniou Stockholmspolisens Sim IF Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:02.50
33 David Holm-Reise Spårvägens Simförening Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:02.63
34 Erik Björklund Njurunda Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:02.76
35 Shervin Ghahestani Täby Sim Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:02.85
36 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:03.03
37 William Åberg Täby Sim Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:03.08
38 Sean Johansson Simklubben Ena Sum-Sim Region 2, Västerås 1:03.24
39 Lukas Peterson Stockholms Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:03.26
40 Fredrik Nilsson Upsala Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:03.37
41 Marcus Henriksson Simklubben Hajen Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:03.55
42 Lukas Steiner Västerås Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:03.62
43 Cebastian Christensen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:03.64
44 Fredrik Hjalmarsson Karlskrona Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:03.67
45 Johan Norlin Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:03.74
46 Gustav Lindström Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:03.84
47 Gustaf Mild Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:04.06
48 Ludwig Wemlén Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:04.20
49 Niclas Eriksson Stockholmspolisens Sim IF Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:04.29
50 Calle Lindroth Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:04.47
51 Olle Williamsson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:04.58
52 Matthias Sandström-Karlsson Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:04.77
53 Rasmus Nieminen Motala Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:05.01
54 Zack Abelsson Södertörns Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:05.14
55 Anton Schough Örebro Simallians Sum-Sim Region 2, Västerås 1:05.16
56 Gustav Frödeberg Väsby Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:05.21
57 Marcus Ottosson Växjö Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:05.28
58 Alexander Lundgren Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:05.42
59 Emil Dahlberg Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:05.53
60 Jacob Olsson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:05.65
61 Simon Karlsson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:05.72
62 Lukas Gunnarsson Simklubben Lödde Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:05.75
63 Kevin Chong Södertörns Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:05.88
64 Axel Widström Karlstads Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:05.98
65 Kristoffer Wallenbro Spårvägens Simförening Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:06.44
66 Erik Viklund Burträsk Simpolare Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:06.61
67 Oscar Al-Sudany Ljungby Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:06.88
68 Ademir Silic Västerviks Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:07.10
69 Henrik Sjödin Simklubben Triton Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:07.22
70 Christian Norberg Stockholmspolisens Sim IF Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:07.60
71 Gustav Arvidsson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:07.80
72 Anton Karlsson Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:07.81
73 Jacob Leidefeldt Borlänge Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:08.00
74 Johan Strandberg Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:08.02
75 Victor Schagerlöf Landskrona Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:08.06
76 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:08.11
77 Victor Peltomaa Falu Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:08.16
78 Patrik Dennis Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:08.35
79 Jimmy Lu Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:08.54
80 Sebastian Olsson Hansson Ystads Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:08.62
81 Alex Peschel Spårvägens Simförening Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:08.74
82 Samuel Hillman Harnäs Skutskär Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:08.89
83 Axel Podéus Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:09.26
84 Filip Antlöv Falu Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:09.31
85 William Brand Eskilstuna Simklubb Sum-Sim Region 2, Västerås 1:10.00
86 Carl Christoffersson Harnäs Skutskär Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:10.01
87 Olle Österman Tyresö Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:10.03
88 Isak Meding Örebro Simallians Sum-Sim Region 2, Västerås 1:10.12
89 Erik Andrén Eslövs Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:10.17
90 Oliver Freiholtz Spårvägens Simförening Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:10.51
90 Hugo Wiman Växjö Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:10.51
92 Per Höijer Falu Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:10.73
93 Emil Borgström Njurunda Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:10.86
94 William Brink Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:11.14
95 Anton Campalto Ludvika Simsällskap Sum-Sim Region 2, Västerås 1:11.82
96 Henrik Postlind Väsby Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:12.32
97 Henrik Albäck Landskrona Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:12.43
98 Salim Celikovic Landskrona Simsällskap Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:13.13
99 Stefan Biscevic Eskilstuna Simklubb Sum-Sim Region 2, Västerås 1:13.90
100 Erik Bjärterot Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:15.16
101 Isak Viklund Burträsk Simpolare Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:15.18
102 Marko Biscevic Eskilstuna Simklubb Sum-Sim Region 2, Västerås 1:16.71
103 Douglas Holmedahl Wisby Simsällskap Sum-Sim Region 3, Stockholm 1:16.84
104 Johan Persson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 6, Helsingborg 1:16.91
105 Johan Bonnedahl Umeå Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:18.38
106 Axel Eriksson Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 1:21.69
107 William Säfström Umeå Simsällskap Sum-Sim Region 1, Härnösand 1:25.98
- Lucas Daggert Örebro Simallians Sum-Sim Region 2, Västerås DSQ
- William Myrlander Nässjö SLS Sum-Sim Region 4 Jönköping DNS

55, 100m Fjärilsim P 15-16, Uppdaterad: 2013-11-10 19:41:56
15 - 16

# Förnamn Efternamn Förening Tävling Tid
1 Teodor Widerberg Simklubben Laxen Sum-Sim Region 5, Göteborg 58.05
2 Alexander Triantafillou Göteborg Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:00.11
3 Steven Angelo Larsson Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:00.48
4 Kalle Svensson Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:01.80
5 William Reinholdsson Simklubben Elfsborg Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:02.19
6 Albin Larsson Varberg Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:03.03
7 Johan Staflund Skövde Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:03.28
8 Robin Sandgren Varberg Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:03.50
9 Victor Engqvist Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:03.67
10 Marcus Alexandersson S77 Stenungsund Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:03.75
11 Tobias Josefsson Kungälvs Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:04.66
12 Karl Zimmerman Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:05.68
13 Pär Börjesson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:05.91
14 Navid Fageeh Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:06.27
15 Eric Gustafsson Göteborg Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:06.89
16 Fabian Persson Simklubben Laxen Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:06.91
17 Aron Qvirist Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:07.13
18 Jesper Böhn Simklubben S 02 Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:07.57
19 Kristoffer Larsson Varabygdens Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:07.58
20 Gustav Palmér Mariestads Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:08.04
21 Mikolaj Cuszynski-Kruk Simklubben S 02 Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:08.86
22 Oscar Brohammer Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:09.76
23 Albin Robertsson Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:10.96
24 Filip Schill-Örne Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:11.31
25 Sebastian Paling Simklubben S 02 Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:11.47
26 Viggo Koch Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:13.00
27 Martin Andersson Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:16.08
28 Tom Kristofferson Göteborg Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:16.94
29 Viktor Johansson Falköpings Simsällskap Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:17.24
30 Balázs Molnár Simklubben Elfsborg Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:17.58
31 Sixten Björkner Göteborg Sim Sum-Sim Region 5, Göteborg 1:20.38

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner